FORGOT YOUR DETAILS?

KURUMSAL

Vizyonumuz & Misyonumuz

“Bir rejim, halkın adalete inanmaz bir hale geldiği noktaya gelince o rejim mahkum olmuştur. “

Montesquieu

HAKKIMIZDA

2004 yılından beri faaliyet gösteren hukuk büromuzun kurucusu 1974 İstanbul doğumlu olan Av.Cuneyt Alihan Danar, 1999 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2000 yılından itibaren İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku alanında çalışmalar yapmaktadır. Serbest avukatlık tecrübesinden sonra, iş hukukunda uzmanlaşmak üzere yaklaşık altı yıl süreyle MESS Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası’nda Müşavir Avukat olarak görev yapmış, özel olarak Toplu Sözleşmeler Hukuku, Sendikalar Hukuku, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku alanlarında yoğunlaşmış ve uzmanlaşmıştır. 2008 yılında tekrar hukuk bürosunun yönetimine geçmiştir. Çok sayıda makalesi yayımlanan ve yurtdışında da İngilizce seminerler veren Danar’ın, Peryön ve BNC Turkey aracılığıyla verdiği seminerler nedeniyle teşekkür plaketleri bulunmaktadır. Av. Cüneyt Alihan Danar, MESS yayını olan “Akıllı Kitap-İş Güvencesi” eserinin de yazarları arasında bulunmaktadır. Halen İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku alanında yabancı ve yerli sermayeli şirketlere danışmanlık yapan, sendikalarla toplu iş sözleşmeleri bağıtlayan, Hürriyet İK’da tam sayfa röportajları yayımlanan ve konular hakkında mütalaa veren, çok sayıda sektör dergilerinde makaleleri yayımlanan, eğitim ve seminerler veren Danar, aynı zamanda İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Bilirkişiliği de yapmaktadır. Ulusal kanallarda uzman olarak programlara katılan Danar, Bloomberg TV, A HBR, Kanal 38 ve önde gelen diğer kanallarda uzman konuk olarak programlara katılmakta ve canlı yayınlara telefonla bağlantı kurularak hukuki görüşleri alınmaktadır.

VİZYONUMUZ & MİSYONUMUZ

DNR Hukuk Bürosu, çalışma mevzuatında güvenilir, hızlı ve istikrarlı bir şekilde işverenlere rehberlik ederek ve önleyici hukuk hizmeti sunarak işverenler ve işçiler ile birlik ve dayanışma içinde rekabet edebilirliği, iş barışını ve verimliliği artırarak ayrıcalık yaratır.

DNR Hukuk Bürosu, işverenler ve işçilerin ortak yararları doğrultusunda çalışma mevzuatının doğru ve eksiksiz uygulanmasını sağlamak, bu sayede iş ilişkisinden kaynaklanan ihtilafların mümkün olduğunca sulh yoluyla çözümlenmesine aracılık etmek, yasalar ve mahkemeler önünde işverenlerin haklarını en iyi şekilde savunmayı amaçlamaktadır.

TOP